Grant na kapitał obrotowy dla mikro i małych firm z Wielkopolski

2020-08-17

Od początku trwającego stanu pandemii koronawirusa rząd wprowadził pakiet rozwiązań, który ma przeciwdziałać jej gospodarczym skutkom, tzw.: tarcze antykryzysowe. Chociaż główna odpowiedzialność za skuteczność działań antykryzysowych w obszarze gospodarki spoczywa właśnie na barkach rządu, powstała również tzw. „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” mająca na celu pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Dzięki niej został wprowadzony zbiór ulg, dotacji i innych form pomocy uzupełniający rządowy projekt, w tym obecnie uruchomiony Grant na kapitał obrotowy dla mikro i małych firm z Wielkopolski (dalej również: „Grant”).

Jak wynika z najnowszych informacji udostępnionych na stronie Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o. o. prowadzone są już ostatnie prace serwisowe nad generatorem wniosków. Od dnia 19 sierpnia 2020 roku zostanie on udostępniony na stronie grant.warp.org.pl i za jego pomocą możliwe będzie wypełnienie wniosku o Grant. Wnioski będzie można kompletować do dnia naboru i przesłać do Grantodawcy w wyznaczonym dniu naboru, tj. w dniu 24 sierpnia 2020 r. od godz. 9.00 do godz. 15.00 lub do momentu gdy wartość grantów w złożonych wnioskach przekroczy 110% kwoty alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów oddzielnie dla poszczególnych typów. Jednocześnie Grantodawca zastrzega sobie prawo przesunięcia daty naboru w przypadku zbyt dużej liczby zapytań i wątpliwości po stronie przedsiębiorców, tak żeby zapewnić wszystkim równy dostęp do oferowanych środków.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, w przypadku zainteresowania powyżej przedstawionym Grantem proponujemy wsparcie prawne Zespołu Kancelarii Gosek Leczykiewicz Surma Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych s. c.

Zapraszamy do kontaktu:

- telefonicznego pod numerem tel.: +48 61 30710 31

- mailowego: office@glslegal.pl

- oraz za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Kancelarii: http://glslegal.pl/kontakt

Joanna Kwela, aplikant adwokacki