Zespół

Wspólnicy

Joanna Gosek - radca prawny

Joanna Gosek - radca prawny

Joanna specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym w prawie umów, w prawie budowlanym i administracyjnym. Do grona jej klientów zaliczają się m.in. deweloperzy, biura projektowe oraz przedsiębiorstwa budowlane. Posiada doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw energetycznych, w tym inwestorów z branży energetyki wiatrowej. Wspiera Klientów na etapie pozyskiwania niezbędnych decyzji inwestycyjnych, koncesji, na etapie realizacji inwestycji, a także w postępowaniach sądowych i wszelkich problemach prawnych związanych z prowadzoną działalnością.

W jej praktyce zawodowej dominującą rolę odgrywa kompleksowa, stała obsługa spółek prawa handlowego, w tym także z udziałem kapitału zagranicznego. Joanna doradza również inwestorom zagranicznym, w szczególności z krajów niemieckojęzycznych, w procesie tworzenia i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego pogłębiła w trakcie studiów podyplomowych na kierunku „Podatki” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Ukończyła Podyplomowe Studia Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego przy Instytucie Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu. Joanna jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze.

Czas wolny spędza z rodziną. Kocha książki i dobre kino.

Olga Leczykiewicz - adwokat

Olga Leczykiewicz - adwokat

Olga posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych, zdobywane w najbardziej renomowanych poznańskich kancelariach oraz podczas wykonywania od 2013 roku samodzielnej praktyki zawodowej. Jej specjalnością jest kompleksowa obsługa korporacyjna spółek w zakresie ich bieżącej działalności. Klientom służy również wsparciem w zakresie prawa karnego, w tym w szczególności prawa karnoskarbowego oraz karnego gospodarczego, jak i we wszelkich problemach prawnych życia codziennego.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

W wolnym czasie realizuje pasje podróżnicze, organizuje oraz podejmuje wycieczki i rajdy rowerowe, jest częstym bywalcem kin, koneserem kinematografii europejskiej oraz literatury (od reportaży, poprzez powieści historyczne, na kryminałach kończąc).

Język: angielski.

Joanna Surma - radca prawny

Joanna Surma - radca prawny

Joanna jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktywnie działa na polu zawodowym od 2004 roku, zdobywając cenne doświadczenie w kancelariach adwokackich i radcowskich, zarówno w kraju jak i zagranicą, a także w ramach indywidualnej działalności gospodarczej. W latach 2009 – 2012 Joanna odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, zakończoną uzyskaniem pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego w sierpniu 2012 roku.

Joanna posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych zarówno polskich, jak i zagranicznych prowadzących działalność na terenie Polski. Jej specjalnością jest przede wszytkim prawo umów, prawo spółek handlowych i prawo pracy. Biegle posługuję się językiem angielskim.

Swój wolny czas Joanna stara się spędzać aktywnie – wycieczki rowerowe, długie spacery na łonie natury, bieganie. Uwielbia powieści z wątkiem kryminalnym.