Wspólnicy

Olga Leczykiewicz

adwokat

Olga posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych, zdobywane w najbardziej renomowanych poznańskich kancelariach oraz podczas wykonywania od 2013 roku samodzielnej praktyki zawodowej. Jej specjalnością jest kompleksowa obsługa korporacyjna spółek w zakresie ich bieżącej działalności. Klientom służy również wsparciem w zakresie prawa karnego, w tym w szczególności prawa karnoskarbowego oraz karnego gospodarczego, jak i we wszelkich problemach prawnych życia codziennego.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

W wolnym czasie realizuje pasje podróżnicze, organizuje oraz podejmuje wycieczki i rajdy rowerowe, jest częstym bywalcem kin, koneserem kinematografii europejskiej oraz literatury (od reportaży, poprzez powieści historyczne, na kryminałach kończąc).

Język: angielski.

Joanna Surma

radca prawny

Joanna jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktywnie działa na polu zawodowym od 2004 roku, zdobywając cenne doświadczenie w kancelariach adwokackich i radcowskich, zarówno w kraju jak i zagranicą, a także w ramach indywidualnej działalności gospodarczej. W latach 2009 – 2012 Joanna odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, zakończoną uzyskaniem pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego w sierpniu 2012 roku.

Joanna posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych zarówno polskich, jak i zagranicznych prowadzących działalność na terenie Polski. Jej specjalizacją jest przede wszystkim prawo umów, prawo spółek handlowych i prawo pracy. Biegle posługuję się językiem angielskim.

Swój wolny czas Joanna stara się spędzać aktywnie – wycieczki rowerowe, długie spacery na łonie natury, bieganie. Uwielbia powieści z wątkiem kryminalnym.

Aplikanci

Joanna Kwela

aplikant adwokacki

Joanna jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniła Pracę Magisterską o tematyce: „Uwodzenie małoletniego w celu utrwalenia treści pornograficznych”. Od stycznia 2020 roku odbywa aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu, pod kierunkiem Patrona adwokat Olgi Leczykiewicz.

Posiada szeroką wiedzę teoretyczną nabytą podczas studiów i kursów, utrwaloną doświadczeniem praktycznym. Od 2017 roku związana jest z kancelarią Leczykiewicz Surma Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych s. c., gdzie poszerzała swoje umiejętności zawodowe kolejno jako praktykantka, prawniczka, a obecnie aplikantka adwokacka. Zajmuje się także współprowadzeniem kancelaryjnych serwisów internetowych oraz działaniami w zakresie public relations.

Stale rozwija swoje umiejętności i doskonali się w zakresie szeroko rozumianego prawa karnego, którego jest pasjonatką. Chętnie służy wsparciem w zakresie wszelkich problemów prawnych życia codziennego.

Joanna jest osobą otwartą na ludzi, pełną zrozumienia i chętną nieść im pomoc, w związku z czym od wielu lat uczestniczy w różnego rodzaju wolontariatach. Ponadto realizuje pasje związane z kryminologią i kryminalistyką. Z chęcią sięga po książki i filmy o tematyce horroru lub thrillera. Największa na świecie fanka twórczości Stephena Kinga.

Weronika Dębińska

asystentka prawna

Weronika jest Inżynierem zarządzania, ale z uwagi, że zawsze interesowała się prawem, zdecydowała się na studia prawnicze na Uniwersytecie WSB Merito. Aktualnie jest studentką II roku.

Współpracę z Kancelarią rozpoczęła w kwietniu 2023 r. Dzięki pracy w Kancelarii może obserwować codzienne zmagania doświadczonych prawników i utrwalać zdobytą na studiach wiedzę doświadczeniem praktycznym.

Weronika stale rozwija swoje umiejętności, chętnie bierze udział w dodatkowych kursach, prelekcjach, które z pewnością zwiększają jej zdolności.
Weronika jest osobą empatyczną, otwartą na ludzi, chętnie służy pomocą i wsparciem. Od dziecka interesuje się muzyką, brała udział w amatorskiej grupie teatralnej oraz jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Kocha podróżować i poznawać nowe miejsca, nowych ludzi.

Uśmiech Weroniki to pierwsze co zobaczycie odwiedzając naszą Kancelarię.

Of Counsel

Katarzyna Zarzecka

radca prawny

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu LUISS Guido Carli w Rzymie we Włoszech. 

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i avvocato wpisany na listę prowadzoną przez Radę Adwokacką w Rzymie (Ordine degli Avvocati di Roma) we Włoszech. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców i klientów indywidualnych m.in. w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, prawa międzynarodowego i Unii Europejskiej oraz sporów sądowych z elementem transgranicznym w Polsce i we Włoszech. 

Włada biegle językiem angielskim i językiem włoskim. 

Lubi włoską kuchnię, kino i literaturę. 

Dr Małgorzata Grego-Hoffmann

radca prawny

Studiowała prawo na Uniwersytecie Poznańskim i w Trewirze w Niemczech.

Głównymi obszarami jej działalności w obszarze prawa niemieckiego są prawo gospodarcze, prawo zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej, prawo pracy, prawo rodzinne oraz prawo spadkowe, a także kwestie socjalno-rentowe.

Odbyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jej praca doktorska została wydana przez Wolters Kluwer Polska. W roku 2010 ukończyła studium prawa niemieckiego na Uniwersytecie Poznańskim. Doświadczenie zdobywała w  kancelariach prawnych w Polsce i w Niemczech. Jest autorka książki  „Odpowiedzialność podmiotów leczniczych i personelu medycznego”, Wydawnictwo Presscom. Od roku 2013 pracuje w niemieckiej kancelarii prawnej, występuje przed sądami w szczególności w rejonie Nadrenii Północnej Westfalii.

Posiada polski tytuł radcy prawnego oraz niemiecki Rechtsanwältin. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i Rechtsanwaltskammer w Düsseldorfie.

Ukończyła intensywny kurs administracji biznesowej i zarządzania biznesem na Uniwersytecie Hagen.

Autorka różnych publikacji

Języki: polski, niemiecki i angielski

Masz pytania? Chcesz nawiązać współpracę?